Ivančice

Home \ Ivančice

DOBRÉ MÍSTO K ŽIVOTU


Ivančice – město, které je domovem deseti tisícům obyvatel – jsou místem s výbornou občanskou vybaveností (školky, školy i gymnázium, obchody a supermarkety, volnočasové spolky, kino, informační centrum, rodinné centrum, pečovatelská služba atd.).


Ivančice jsou vinařskou obcí a zároveň centrem dobře se rozvíjejícího regionu Ivančicko. Ivančice patří mezi nejstarší města na Moravě, pyšní se bohatou historií a krásnými památkami.

Jižně od budované ulice se nachází kulturní památka – starý židovský hřbitov, který mimo toho, že patří k nejstarším v České republice, také budoucím obyvatelům čtvrti zaručí, že na jižní straně čtvrti nevznikne v budoucnu žádná nová zástavba.

Svým umístěním v Boskovické brázdě, při soutocích řeky Jihlavy s Oslavou a Rokytnou nabízejí procházky a výlety při říčních tocích a s výhledy na Pavlovské vrchy.

O tom, jak příjemné místo k životu Ivančice jsou, se můžete přesvědčit také v reportáži Cyklotoulky, kde najdete záběry z Ivančic i tipy na rodinné výlety.

Jsou tu pozoruhodné historické stavby, jsou tady nádherné ženy, je tady vynikající víno, skvělé cyklostezky a narodil se tady Alfons Mucha.“

— Stanislav Bartůšek, Cyklotoulky

Cyklotoulky IvančiceLokalita a vybavenost

850 m do centra | 850 m k Penny | 850 m do nemocnice | 1,3 km na vlak | 1,3 km do Tesca

Otevírací doba Tesca: 6-22 hod.


Svým obyvatelům i turistům nabízí Ivančice nejen plnou občanskou vybavenost, ale i bohatý kulturní život a aktivity v duchu jak tradic moravského venkova, tak moderního rozvoje. Těšit se můžete na slavnosti, sportovní události, koncerty, divadlo či farmářské trhy.

Dopravní spojení s Brnem

Komu by místní nabídka škol, doktorů, obchodů či aktivit nestačila, Ivančice se nacházejí 20 km jihozápadně od Brna, v centru Brna jste autem za 25 minut, autobusem pak za 45 minut a vlakem 50 minut. Poslední vlak z Brna odjíždí v jedenáct večer a v pátek a sobotu 40 minut po půlnoci.